Tynki maszynowe Bydgoszcz

Dostarczamy tynki maszynowe w Bydgoszczy 50 40 50 200

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe ze względu na swoje właściwości można układać wyłącznie w pomieszczeniach, w których wilgotność będzie niższa niż 70% lub w miejscach gdzie wysoka wilgotność nie będzie utrzymywać się przez dłuższy czas. Ponadto należy pamiętać, że tynki gipsowe należy kłaść po zakończeniu wstępnych prac instalacyjnych, po wstawieniu okien, ościeżnic i drzwi na prawidłowo przygotowanym podłożu. Miejsce pod tynk gipsowy musi być suche, niezamarznięte, stabilne, a także wolne od kurzu i resztek farb. Prawidłowo przygotowaną powierzchnie należy zagruntować środkiem gruntującym dzięki czemu zwiększy się przyczepność i wpłynie na jakość położonych tynków gipsowych.

Maszynowe tynki gipsowe nakłada się przy użyciu specjalnych agregatów tynkarskich. Taka technika pozwala zaoszczędzić czas, a materiał rozprowadzić równomiernie nawet na dużych powierzchniach. Prawidłowo położony tynk po wyschnięciu jest gotowy do malowania.

Tynki gipsowe posiadają wiele zalet. Do najważniejszych z nich zalicza się sprawne, łatwe nakładanie i szybkie schnięcie, a pożądany efekt uzyskuje się po nałożeniu tylko jednej warstwy materiału. Po wyschnięciu powierzchnia jest gładka i biała, dzięki czemu nie wymaga wykończeń przy użyciu gładzi, a farby nałożone na tynkowaną powierzchnię wykazują większą wydajność podczas malowania. Ponadto są zdrowe i bezpieczne. Tynki gipsowe regulują poziom wilgotności w pomieszczeniu, poprawiają panujący tam mikroklimat, mają wysoki poziom ognioodporności.

Tynki gipsowe są jednym z nowocześniejszych elementów technologicznych w budownictwie. Położenie ich nie jest trudne, jednak wymaga dokładności, staranności i zwracania uwagi na detale na poszczególnych etapach pracy. Ponadto należy mieć pod kontrolą rodzaj wykorzystywanych surowców, a także znać poszczególne normy egzekwowane przez inspektorów nadzoru i przyszłych użytkowników.